Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii

 

Po raz piąty mieszkańcy Radzionkowa spotkają się w kwietniu na Rodzinnych Ekoporządkach.   Zapraszamy wszystkich, którym idea zielonego i czystego Radzionkowa przypadła do gustu. Spotykamy się 26 kwietnia w Zespole Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych w Rojcy o godz 9. Posprzątajmy  nie tylko na "swoim placu" , ale również na tym "niczyim", który w sumie jest wspólną własnością nas jako mieszkańców i świadczy o naszym podejściu do ekologii. W tym roku miasto również przygotowało drzewa i krzewy, które ozdobią i zazielenią nasze skwery i ogrody. Jednak by otrzymać taki zielony upominek,  trzeba za niego w tym roku zapłacić specyficzną walutą. Honorowane będą przede wszystkim puszki aluminiowe, butelki PET i baterie. Za 5 puszek lub 10 butelek PET lub 5 baterii będzie można "kupić" drzewo lub krzew. Na pewno wiele z osób skusi się i posadzi również drzewo dla Radzionkowa na terenie obok oczyszczalni - to zaproszenie kierujemy nie tylko do mieszkańców Rojcy. Mamy nadzieję że wszyscy sympatycy i przyjaciele ideii Rodzinnych Ekoporządków jak również radzionkowscy ogrodnicy zjawią się i zostawią po sobie ład, porządek i dwa tysiace roślin posadzonych w całym Radzionkowie.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych „zakupem” roślin mieszkańców Radzionkowa już od godziny 8.00 na Plac Letochów oraz od godziny 9.00 do Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych na Rojcy.

Akcję organizuje Stowarzyszenie „Zielona Ziemia” przy współpracy z Urzędem Miasta Radzionków i firmą PHU Tomex Tomasz Baran.

Gabriela Kadłubek